[K] Stacyjka WSK

Zamieszczamy tu w miarę dokładne opisy tego czego poszukujemy lub chcemy sprzedać.
Odpowiadający mają pisać dokładnie gdzie daną rzecz można kupić, bez pisana :"Może jest tu czy tam..."
Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3510
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

[K] Stacyjka WSK

Postautor: Zdzislaw » wtorek, 18 marca 2014, 22:58

Kupię stacyjkę do WSKi 125, nową ale PRLkę, nie współczesną. Wersja chyba ta starsza, co by do starej instalacji pasowała. Opcja kluczyka- na gwoździa. Jak komuś zalega z chęcią przygarnę :) .

Awatar użytkownika
hubertm
Posty: 3398
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 17:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 RP19
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: hubertm » czwartek, 20 marca 2014, 21:18

Zdzisiu, pomyliłeś fora... o jakieś 40 lat :rotfl:
hubertm

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3510
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » wtorek, 25 marca 2014, 21:21

A nóż widelec :) .

thomy

Postautor: thomy » czwartek, 27 marca 2014, 12:48

Ostatnio na bazarku kumpel stwierdził że taniej można kupić graty do Yamahy i do tego nowe,jakiś obłęd jest szukał baku i licznika,baki wszystkie szpachla a ceny pierdół łomatko boska :-)
Forum WSKi jest/było kiedyś konkretne,tylko jak tam napiszesz to się dowiesz że to skarby są ;-)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3510
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » czwartek, 27 marca 2014, 15:15

Kiedyś może i było konkret, teraz same dzieciaki sprzedają wsysko po 50, czy to dobre czy nie ;-) . Obłęd jak cholera z cenami się robi. Lecz z drugiej strony nie ma co się dziwić, gdyż niektórych części nie dostaniemy już w sklepie od ręki...

Awatar użytkownika
mariuszdg
Posty: 3531
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 18:07
Model i rocznik moto.: XJR1300 '07, SPEED TRIPLE R94
Województwo: S-śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszdg » czwartek, 27 marca 2014, 16:16

tyle kilometrów co się WSKi napchałem, to można by obdarzyć nie jednego skazańca. A jak mi już pierścień pękł z 5km od domu to po postawieniu na podwórku, powiedziałem, że nie chcę słyszeć o tym wynalazku! Zdzisław życzę powodzenia. Swoją sprzedałem w 1998 za 250zł z cylindrem do roboty.
"Kto drogi prostuje ten w lesie nocuje..."

Bitels

Postautor: Bitels » czwartek, 27 marca 2014, 17:19

Ja moją pojechałem jeden jedyny raz. Z Torunia do Zbiczna nad jezioro, zrzucając pod drodze karnie do dwójki pod każdą górkę. Odczuwałem silne rozczarowanie, bo miałem "dużą" WSK-kę, o imponującej pojemności 175ccm. Nad jeziorem, zamiast się kąpać, płukałem nagar z wydechu, bo ktoś mi powiedział, że to może to. W drodze powrotnej szybko się okazało, że to nie było to.
Najlepszy był jednak za duzy kask z urwanym zapięciem (taki jak widać na avatarze tylko biały) i ogólnie do lansu raczej na minus.

thomy

Postautor: thomy » czwartek, 27 marca 2014, 18:47

Zdzisław ktoś niedługo znajdzie jakiś magazyn albo szope i będa oryginały tylko czy one nie miały takiej jakości jak te dzisiejsze z allegro?..łańcuszek rozrządu to sie na 2 dzień urwał kumplowi.
Coś w tym jest mało tego zostało więc to są "kultowe" sprzęty,tylko chyba na to nie zasługują bo to była masowa produkcja i to w czasach kryzysu,sam nie miałem ale jedną 125 wujowi zatarłem w piachu..
Z kim sie nie gada i czyta co to użytkował to wszyscy wiecznie naprawiali i przerabiali i to nie z powodu nudy a już panie Junak to był złom wiecznie z niego ciekło..,ale sie ludzie przy tym mechaniki nauczyli ;-)

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3510
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » czwartek, 27 marca 2014, 19:22

Marzyła mnie się kiedyś.... BMW czy Zundapp Sahara, ale nie stać mnie na nie, też były masówką w swoich czasach. Od biedy i SHLkę M04 bym przygarnął, to to była masówka pełna gębą ale.. nie stać mnie na nią, choć jakby pomyśleć dało by się kupić :) .
Pozostała Wiecha i to tylko wyłącznie dwuramówka ;-) .
Części z PRLu może i nie sa lepszej jakości jak dzisiejsze, których większość tłuką w chinach- wały, skrzynie, tłoki, platynki....
Lecz np. taki tłok do 125 czy 175 ludzie wolą kupić z PRLU, ale tylko Gorzycki(PRLowska odlewnia dobrych gatunkowo). Dzisiejsze Almotowskie czy chińskie sa gówno warte. I za takie stare tłoki dają dużą kasę :) .
Z Polskich wynalazków miałem SHlkę M11 S32, kosz sprzęgłowy odkręcał sie co kilka km, ale była fajna fura, może jako następny złom sobie kupię, albo WSKę z serii ptaków.
Za to Jawabuze TwinSzrot udało mi się kiedyś pchać do domu ok. 8km, na drugi dzień z wyra nie mogłem wstać. Przestawił się tylko zapłon i mam go pcham go w nocy było, po ciemku.....

Były czasy, teraz jakbym miał pchać Yamahę, to prędzej bym ją do rowu zepchnął :] .

Ale, żeby nie było. Stacyjka ma być PRL, ew. od biedy nowsza produkcja ale w dobrej cenie.

Awatar użytkownika
marecki
Posty: 194
Rejestracja: czwartek, 27 lutego 2014, 19:54
Model i rocznik moto.: RP02 2000
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » czwartek, 27 marca 2014, 19:59

Tak, jak Bitels "dużą" miałem, kupiłem, kiedy wyrastałem z motorynek. Nigdy nie odpaliła, ale pchałem dumnie po podwórku, wcześniej wyciągając ją z kolegami z piwnicy... Ojciec nigdy nie pomógł w uruchomieniu, pewnie czuł pismo nosem ;-) Pomógł jednak w zamianie motorynek i WSKi na ETZ. Następnego dnia po jej kupnie pojechał nią do pracy... Połowa lat 90tych...
Z perspektywy czasu żałuję, że nie zatrzymałem wszystkich w/w pozycji do dziś a piwnicę Rodzice mieli dużą :-) Motorynki, której szukam z racji sentymentu, ETZki z powodu hipnotyzującej pracy jej dwutaktu ujeżdżanego przez Ojca, czy wreszcie M21W2, chociażby dla Ciebie Zdzisław, co byś przyjechał wyciągnąć sobie szukaną stacyjkę. I żadnego gwoździa nie wkładałem-kluczyk był! ;-)


Wróć do „Części, odzież, akcesoria.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości