SHARK seria OPENLINE (szczękowy)

Opinie o posiadanych kaskach.

Moderator: balth

thorgaf

SHARK seria OPENLINE (szczękowy)

Postautor: thorgaf » środa, 2 marca 2011, 07:00

Na życzenie balth'a nowy teman o tym kasku ;)


Niby kask jak kask. Jeżdżę w nim od zeszłego sezonu. Przyzwoita waga jak na szczękowca, dobrfze działający mechanizm szczęki i łatwe jej otwieranie nawet w rękawicy, łądne wykonanie i zdecydowanie leprze niż naprzykład Airoh w podobnym przedziale cenowym(porównywaliśmy z kumplem, on ma Airoha). Dobra wentylacja, szyba nie zachodzi parą, sprawdzana w różnych warunkach pogodowych, dobrze trzyma się głowy. Wyciszenie całkiem przyzwoite jak na szczękowca, nie świszcze,nie gwiżdże, blenda przeciwsłoneczna ok i łatwo ją otworzyć/zamknąć podczas jazdy.Dobra aerodynamika, przy 200 na bandicie S łba nie miotało na boki.Na obecnej XJR jechałem 180 i też było spoko. Według mnie fajną rzeczą jest kołnież, który dopasowuje się do szyi i nie podwiewa tak pod kask no i nie wiem jak to fachowo nazwać, membrana skórzana pod brodą dzięki której też nie wieje do środka. Szczęka otwiera i zamyka się niezależnie od położenia szyby, w niektórych jak zamykasz szczękę to razem z szybą. No i oczywiście całkowicie wypinana wyściułka i 5-cio letnia gwarancja producenta w postaci specjalnej karty kredytowej z numerem seryjnym kasku.

Pisałem wcześniej (w dziale "jaki kask") o Astonie że wybiła się wyściółka, na początku była miękka i super wygodna ale było co się wybijać. Shark jest nieco twardszy w środku, ale wg mnie to na plus bo się nie bardzo ma co wybić i dzięki temu nie lata mi na głowie. Idzie się przyzwyczaić to tego twardszego środka.

To by chyba było na tyle w mojej ocenie. Wiem że napewno są kaski lepsze niż Shark Openline ale też dużo droższe. Shark za taką cenę oferuje naprawdę dużo i jest wart uwagi.
Ja jestem z niego zadowolony i oceniam go wysoko.

Co do tego że Shark nie cieszył się kiedyś dobrą opinią, mój kolega popyla R6 w Sharku tylko integralu od zeszłego sezonu i jest bardzo zadowolony. Więc może firma chce odkupić winy i postanowiła poprawę:) Może to odrodzenie Sharka?

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » środa, 2 marca 2011, 07:16

te historie z brakiem shark'a na rynku to tak co najmniej 5+ lat temu :-)
bye

balth

thorgaf

Postautor: thorgaf » środa, 2 marca 2011, 17:02

Był problem z Sharkiem bo nie mieli u nas dobrego dealera. Teraz ma go intercars i nie ma problemów. A co do złych opini o tych kaskach to mój kumpel parę łądnych lat temu osobiście natknął się na podróby Sharka na jakimś bazarze, kosztowały prawie połowę mniej niż w salonach. Pracuje w salonie Yamahy więc był obyty ze sprzętem. Dla przeciętnego ''Kowalskiego" kask(podróba) mogła być nie do rozpoznania, różniły się tylko jakością wykonania detali. I może z tąd takie złe opinie o nich.


Wróć do „Kaski.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości