NOLAN N102 Target - 3 generacja szczękowca N10.....

Opinie o posiadanych kaskach.

Moderator: balth

masacre

NOLAN N102 Target - 3 generacja szczękowca N10.....

Postautor: masacre » wtorek, 27 maja 2008, 23:30

Trzecia generacja szczękowca Nolan'a i moje uwagi....

Całkeim inne materiały, jakby mniej solidne wykonanie.
Kask mniej sztywny, bardziaj jakiś taki wiotki. Może to te nowoczesne tworzywa..."wiotkie,a mocne" - mam nadzieję.
Wyściółka przystosowana do WYPINANIA i prania....mało precyzyjnie spasowana i czasem przy zakładaniu się lekko wypnie.
Szyba i pole widzenia...nadal rewelacja.. chyba lepiej niż w Nolanie N100
Niestety chyba jest mniej pozycji uchylenia szybki niż w N100 .1 uchylenie jest wysoko, i wieje do kasku.N100 miał 4-5 mm od dołu i było SUPER.Fajnie chłodziło,a nie wiało.
Uszczelka szyby...miękka i elastyczna. Świetnie przylega...dużo lepiej w stos. do N100
Otwieranie kasku jedną ręką - niewątpliwy plus. Fajny mechanizm wymagający użycia dwóch palców co uniemożliwi przypadkowe otwarcie ..np przy "odpukac" szorowania makówką po podłożu....
Wloty wentylacyjne z gumową nakładką... świetnie dają się regulowac w mokrej rękawicy.
Wlot górny posiada dwastopnie otwarcia... na +
UWAGA. KAsk pomimo tego samego rozmiaru co N100 jest większy i ilaczej leży... niby na ten sam obwód głowy ,ale ta sama głowa i mamy ZONK. Kierowałem się tym że L nolana to L i już.... tymczasem się przeliczyłem.
KAsk ma blendę zewnętrzną. Fajnie szumiący dodatek. Materiał inny niż szybka...szybko rysujący się więc trzeba ostrożnie go traktowac...zaoszczędzono..a to chyba też element optyki kasku. :) Przyciemnienie fajne, bo " rozjasniające" lekko na niebiesko .
Wnętrze miłe, taki wygodny ,miękki FOTEL.Miejsce na uszy oraz intercom..patent N-COM.
Jak ktoś używa to może i fajnie,ale wytłumienie na uszach jest przez to mniejsze i jest głośno ! KAsk słabo tłumi szumy z zewnątrz.
Gabarytowo kask uważam DUŻY. Szczęka nie krępuje żuchwy i można na głos klnąc na kierowców katamaranów . W środku nic nie wieje...ale na zewnątrz BURZA.
Przy prędkości 80 km/h na XJR bez żadnych szyb dobiegają odgłosy jak z filmu TWISTER i trwają tak do końca skali na budziku ...tylko że TWISTER się zbliża.
Milknie wszystko jak przysłoni się mechanizm mocowania blendy słonecznej, więc blenda i mneijsze wytłumienie na uszach do N-COM'u daje nam SZUMYYY.

KAsk fajny aerodynamicznie....wbija się w wiatr i nie daje mu majta głową.....nie mówię tu o 2 paczkach na XJR :)

Na dziś TYLE ciekawostek...testy N102 w toku...

:)

motokrzycho

Postautor: motokrzycho » czwartek, 29 maja 2008, 20:30

ja zostane przy Shoeiu Multitecu-kupa kasy wywaliłem ale nie żałuję

masacre

Postautor: masacre » czwartek, 29 maja 2008, 22:57

Też myslałem o multitec'u...ale kupiłem N102 za 500 zł :)

Azymut

Postautor: Azymut » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 00:12

Ja tam kupiłem Lazer Dayton czarny mat... widzę, że macie kaski z wysokiej półki. Myslałem, że też mam z wysokiej półki kask. :-/ Dałem 540 zł.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » piątek, 8 sierpnia 2008, 18:03

no ja to muszę nad swoim multiteciem trochę popracować. się mi nieco zarysował jak po asfalcie płynąłem ;-)
bye

balth


Wróć do „Kaski.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości