schuberth c2

Opinie o posiadanych kaskach.

Moderator: balth

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

schuberth c2

Postautor: balth » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 13:40

misie, czy ktoś z was jeździ w kasku schuberth c2? mój trochę się zestarzał, mam nawet kasę ale nim poprzymierzam i się zdecyduje chciałbym poznać opinię innych. z moich dociekań wynika, że ze szczękowców to albo mulititec albo c2. schuberth wygrywa, bo ma blendę - obiecałem sobie, że jest to gadżet must-have.

wszelkie info mile widziane - na co zwrócić uwagę, co jest ok, co nie jest ok, itp.

tia :)
bye

balth

Bobik

Postautor: Bobik » środa, 9 stycznia 2008, 17:34

balth znalazłem to przypadkowo można poczytac .Generalnie jedyne doświadczenie z kaskiem szczękowym miałem z modelem Caberg Ryhno ,osłona przeciw słoneczna OK daje radę ale wady jak głośnosc i waga przyczyniły się do tego że w połowie sezonu skusiłem się na Arai z ciemną szybą i nie żałuję.Mam nadzieję że choc trochę pomogłem. http://grupy.scigacz.pl/Schuberth,C2,2, ... 06_10.html

poz

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » piątek, 11 stycznia 2008, 08:22

thx, bobik. z magic'iem gadałem osobiście i przymierzałem jego kask. ale jak mam wydać >1.5 kPLN na kask to pytam wszystkich dookoła...
bye

balth

Awatar użytkownika
donCezarre
Posty: 2149
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 13:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: donCezarre » sobota, 12 stycznia 2008, 23:19

chlopy
smigałem w orzeszku i otwartym nolanie na mojej maszynie i da sie reagować tylko do 120 km/h
próbowałem w otwieranym szczekowcu caberga i po 50 kilometrach oddałem koledze życząc mu szczęścia :-D w dalszym użytkowaniu
mam shark jingjang i jest zaje...ste
Prawdziwy mistrz wygrywa zawsze.......

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » niedziela, 13 stycznia 2008, 10:18

cezaRYton pisze:chlopy
smigałem w orzeszku i otwartym nolanie na mojej maszynie i da sie reagować tylko do 120 km/h
próbowałem w otwieranym szczekowcu caberga i po 50 kilometrach oddałem koledze życząc mu szczęścia :-D w dalszym użytkowaniu
mam shark jingjang i jest zaje...ste


sorry, ale nie zrozumiałem jak twój post ma się do pytania?

[ Dodano: 2008-02-06, 10:57 ]
no więc po zamacaniu, obejrzeniu, nachuchaniu stwierdziłem, że c2 nie będzie :-) no może i ma wielką szybę ale jak brodą _zawsze_ dotykam szczęki kasku to chyba coś nie tak. chałowo się go zakłada - mierzyłem L i za każdym założeniem myślalem że straciłem uszy.

czyli padło na shoei multitec. chała, bo nie ma blendy. ale z defaultu dostaje się progresywnie przyciemnianą szybę która jest całkiem-całkiem. wygodny. łatwy w zakładaniu. pogadałem z uzytkownikami - nie znam niezadowolonego. są serwisy w PL. cena praktycznie taka sam jak c2.
czyli szukam teraz taniego - na allegro znalazłem za 1.5 KPLN :-\ taki life - chyba go kupię. BTW - w US można go nabyć za 1 KPLN :-(

motokrzycho

Postautor: motokrzycho » środa, 6 lutego 2008, 20:05

witam-użytkuję Shoeia Multitec i jestem bardzo zadowolony,kaska spora ale to w sumie jednorazowy wydatek a bezpieczeństwo przede wszystkim.Super wentylacja,bardzo dobrze przylega do gowy i trzyma na policzkach,dobrze dostępny i uruchamiany zamek szczęki,b.dobre wykonanie,cichy jak na szczękowca a co do szyby to ta progresywna z cześciowym przyciemnianiem daje radę.Tylko denerwuje zapięcie(podwójne D)ale ponoć bardziej bezpieczne..Pozdrówka

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » środa, 6 lutego 2008, 20:32

motokrzycho pisze:witam-użytkuję Shoeia Multitec i jestem bardzo zadowolony,[..]


ooo, kulegen, to teraz masz u mnie przerąbane ;-) będę cię zamęczał pytaniami.
po pierwsze: co wg ciebie jest nie tak w tym kasku? co ci się nie podoba/zmieniłbyś?
po drugie: sorry za taki strzał na wprost - ile zapłaciłeś i gdzie? ja doszedłem do 1.5 kpln w normalnym obrocie (z gwarancją i fakturą w PL) ale np w US można kupić toto za 1 Kpln z przesyłka do PL. nie wiem jeszcze co na to przedstawiciel shoei w pl.
po trzecie: czy masz może kask w czarnym kolorze? jeśli nie jest matowy, to napisz proszę czy ta lakierowana powłoka jest podatna na zatarcia itp.
po czwarte: jak długo w nim jeździsz i jakie trasy? miasto/gdzieś dalej/mieszane?
po piąte: jak z tym whisper kitem? daje toto radę? podobno gorąco jak cholera?
po szóste: a jak antifog+pinlock? trochę irytujące są te dwa białe punkty na szybie. daje się przyzwyczaić?

to tak na dzień-dobry parę zapytań ;-) resztę obmyślam.....
bye

balth

motokrzycho

Postautor: motokrzycho » środa, 6 lutego 2008, 22:47

balth pisze:
motokrzycho pisze:witam-użytkuję Shoeia Multitec i jestem bardzo zadowolony,[..]


ooo, kulegen, to teraz masz u mnie przerąbane ;-) będę cię zamęczał pytaniami.
po pierwsze: co wg ciebie jest nie tak w tym kasku? co ci się nie podoba/zmieniłbyś?
po drugie: sorry za taki strzał na wprost - ile zapłaciłeś i gdzie? ja doszedłem do 1.5 kpln w normalnym obrocie (z gwarancją i fakturą w PL) ale np w US można kupić toto za 1 Kpln z przesyłka do PL. nie wiem jeszcze co na to przedstawiciel shoei w pl.
po trzecie: czy masz może kask w czarnym kolorze? jeśli nie jest matowy, to napisz proszę czy ta lakierowana powłoka jest podatna na zatarcia itp.
po czwarte: jak długo w nim jeździsz i jakie trasy? miasto/gdzieś dalej/mieszane?
po piąte: jak z tym whisper kitem? daje toto radę? podobno gorąco jak cholera?
po szóste: a jak antifog+pinlock? trochę irytujące są te dwa białe punkty na szybie. daje się przyzwyczaić?

Awięc tak..primo po pierwsze
-osobiście słabych punktów niet(jak pisałem niewygodne zapiecie 2D ale jak raz zapniesz to jest taka czerwona wstążeczka i ją luzujesz i zaciągasz bez odpinania)
-kolorystyka wedle gustu-osobiscie przydało by się więcej polotu(jednobarwne malowania)
-kupiłem go w zeszłym sezonie za 1650 o ile pamiętam u Szpili na Motor Bike Show w Zabrzu(wiem ze tera jest jakas wyprzedaż w tym salonie)
-kolor mam grafit metalic-powłoka b.dobra-żadnych otarć rys itp
-jazdy to tryb mieszany-trasa i miasto-szyba nie baruje dzięki pin-lockowi ale wumaga przyzwyczajenia..bo patrzy się jak przez lornetkę-na poczatku trochu przeszkadza
-whispera nie mam więc się nie wypowiadam-ale słyszałem że gorąco ale na trasie ciszej i nie zawiewa..aha jak sie potargowałem dostałem szybke tą lekko przciemnaną a to nie bagatela ok.300 zeta w kieszeni.I ważne pewnie dla każdych szybek z powłoka antyrysującą-NIE CZYŚCIĆ ŻADNĄ CHEMIĄ TYPU mr.Muscle itp.powłoka się łuszczy i odpada.Aha przy doborze bezwzględnie trzeba przymierzyć-poprzedni kask AGV miałem L a Multiteca wziąłem S ..wtedy doceni się jego zalety gdy będzie ciasno dolegał do czerepu(policzek).Bardzo dobrej jakości nocnik moim zdaniem..jeszcze jedno ma rozszczelniacz-super sprawa-podnosisz szybke o pół ząbka(nie cały)i jest czym oddychać i nie wieje do środka- poniższe możesz też poczytać.to tyle-pozdrawiam
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... hp?p=48015

to tak na dzień-dobry parę zapytań ;-) resztę obmyślam.....


[ Dodano: 2008-02-09, 20:40 ]
co tam balth?jak kaszczycho?na czym stanęło??coś wybrałeś?

Awatar użytkownika
oster
Posty: 298
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 22:18
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: oster » poniedziałek, 11 lutego 2008, 18:43

Schubert C2 .... cóż firma z górnej pólki tradycje etc .Mimo ze jeżdze od dawna w Nolanie N100 rok temu zachciało mi się zmienic go na własnie ww Schuberta.Przejechałem w nim 500 kilo i sprzedałem.Wg mnie same minusy: słaba widocznosc na boki,uciążliwe wkładanie i zdejmowanie , mimo dobrego rozmiaru ucisk na uszy /ktos o tym już pisał/ blenda zbyt wąska,otwieranie szczęki fatalne /przycisk z boku / Tak więc wróciłem do staruszka Nolana.Ale korci mnie zakup jakiegos nowego modelu .Slyszałem dobre słowa o Cabergu Justissimo .A może poczekam na N103.

Awatar użytkownika
rkluczyk
Posty: 1333
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 21:06
Model i rocznik moto.: Motorynka
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontaktowanie:

Postautor: rkluczyk » poniedziałek, 11 lutego 2008, 20:01

Caberg Rhyno , super blenda ale glosny i ciezki !!!

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » poniedziałek, 11 lutego 2008, 20:25

motokrzycho pisze:[..]

co tam balth?jak kaszczycho?na czym stanęło??coś wybrałeś?



bedzie multitec. tylko tak za niecały miesiąc - za to za 2/3 ceny ;-)
bye

balth

motokrzycho

Postautor: motokrzycho » poniedziałek, 11 lutego 2008, 22:33

fajnie balth..zycze udanego zakupu-myśle że bedziesz zadowolony

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 12 lutego 2008, 08:14

motokrzycho pisze:fajnie balth..zycze udanego zakupu-myśle że bedziesz zadowolony


chyba nie mam innego wyjścia ;-)
bye

balth

Franc

Postautor: Franc » wtorek, 12 lutego 2008, 09:10

A Shoei Xr-1000, co prawda bez unoszonej szczęki ale zawsze mniej elementow powodujących hałas.

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 12 lutego 2008, 09:18

Franc pisze:A Shoei Xr-1000, co prawda bez unoszonej szczęki [...]


...i koniec tematu.....
bye

balth

motokrzycho

Postautor: motokrzycho » wtorek, 12 lutego 2008, 21:17


Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » wtorek, 12 lutego 2008, 22:24

motokrzycho pisze:balth ..a to for you http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... czacz.html poczytaj..



znam, znam :-)
bye

balth

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 302
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 12:37
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: T-świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Postautor: Ramzes » środa, 19 marca 2008, 22:11

A jaka kasa za kask Shoei ten z linka wie ktos ??
"Fucking Busters"
Takie tam z okazji urodzin :) http://youtu.be/9NcXJWgP7JI
Czesc druga http://youtu.be/qUHE0FrbHfw

Awatar użytkownika
balth
Posty: 3193
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2007, 13:09
Model i rocznik moto.: K1300R15
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balth » czwartek, 20 marca 2008, 12:21

Ramzes pisze:A jaka kasa za kask Shoei ten z linka wie ktos ??


official około 1750 PLN.
bye

balth

masacre

Postautor: masacre » wtorek, 27 maja 2008, 22:17

dorzucę 3 grosze.. o Nolanie N 100 i N102 TARGET w oddzielnym temacie ..może sie komuś przyda bo jak ja szukałem opinii na sieci przybrowarku to się spiłem 3 wieczory a testów nie znalazłem...... :)


Wróć do „Kaski.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości