"tłoczek sprzegła"

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » sobota, 24 października 2009, 19:48

WojtaS pisze:no właśnie mi się tłoczek wysunął za daleko

i nabrał powietrza !
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie

Misiek

"tłoczek sprzegła"

Postautor: Misiek » czwartek, 17 grudnia 2009, 11:46

Mam szczerą nadzieję żę ktoś z Was będzie w stanie, pomóc mi z małym problemem.

Pilnie poszukuję jednej cześci: jest to mały tłoczek, który znajduje się wewnątrz mechanizmu sprzęgłowego przy silniku. kilkucentymetrowa tuleja, za sprężynką w środku, opleciona dwoma gumowymi uszczelniaczami. Uszczelniacze już mam, brakuje mi tylko tłoczka i spręzynki. W serwisie yamahy można kupić tylko cały zestaw, razem z obudową, za nieprzyzwoite pieniądze.

Może komuś z Was ostała się taka pierdółka na sprzedaż? Zapłacę każdą cenę w granicach przyzwoitości :) Szanownemu wybawcy mogę też zgrabić liście z ogródka , lub odśnieżyć podjazd

Awatar użytkownika
donCezarre
Posty: 2149
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 13:33
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2004
Województwo: W-mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: "tłoczek sprzegła"

Postautor: donCezarre » czwartek, 17 grudnia 2009, 12:08

Misiek pisze:Szanownemu wybawcy mogę też zgrabić liście z ogródka , lub odśnieżyć podjazd



balth.... pogmeraj w garażu.... druga taka okazja się nie zdarzy.....
Prawdziwy mistrz wygrywa zawsze.......

rydzu

Postautor: rydzu » czwartek, 17 grudnia 2009, 16:46

Misiek pisze:Szanownemu wybawcy mogę też zgrabić liście z ogródka , lub odśnieżyć podjazd


Jeśli piszesz sie na całozimowe odśnieżanie to wykręce Ci ze swojej :evil:

Seba707

Dziwny wyciek i nadmierne grzanie okolic wysprzeglika

Postautor: Seba707 » sobota, 26 grudnia 2009, 13:11

Witam i jak w temacie ,dzis rono chcialem sie przeleciec na mojej lali przed obiadkiem swiatecznym lecz podczas kiedy zapalilem lale i grzalem ja poczulem dziwny zapach z prawej strony.Myslealem poczatkowo ze to z alternatora ale kleklem i zaczolem szukac i zobaczylem dymek z kolektorow pod silnikiem.Okazalo sie ze puscilo uszczelnienie w okolicach wysprzeglika i kapie delikatnie z uszczelki prosto na kolektory co jest powodem delikatnego dymka co pewien czas i dziwnego smrodku.Kolejnym spostrzezeniem jest nadmierne grzanie sie okolic dekileka na wysprzegliku niewiem moto chodzilo moze 10 min i silnik niebyl zbyt goracy ale ta oklolica o ktorej pisze byla naprawde goraca.Wiec mam prosbe moze ktos spotkal sie z takim problemem i wie za co nalezy sie zabrac by problem usunac.Pytam zeby nie rozgrzebywac i szukac metode prob i bledow. Co sie zas tyczy wycieku to sprawa jest prosta :) . Lala ma najechane dopiero 14.500. tys. mil wiec mysle ze nic powaznego nie powinno sie dziac ale moze ma ktos jakies doswiadczenia z takim problemem.

Awatar użytkownika
JAREK
Administrator
Posty: 5574
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 13:47
Model i rocznik moto.: XJR1300-2004
Województwo: E-łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontaktowanie:

Postautor: JAREK » sobota, 26 grudnia 2009, 17:17

U mnie wyciek pojawil sie po jakichs 7000 km

hardway

Postautor: hardway » niedziela, 27 grudnia 2009, 10:02

u mnie zaczęło się sączyć z wysprzęglika jak założyłem ciut przymały pokrowiec co mi na klamkę sprzęgła cisnął. co do temperatury nie sprawdzałem. Zestaw naprawczy u dealera 109 zł.

Solar

Postautor: Solar » niedziela, 27 grudnia 2009, 13:43


Seba707

Postautor: Seba707 » niedziela, 27 grudnia 2009, 14:12

Z tym pokrowcem moze by sie zgadzalo bo trzymam pod coverem moto ale dlaczego sie grzeje mocniej w tych okolicach .

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » niedziela, 27 grudnia 2009, 14:33

Jak nie rozbieżesz to sie nie dowiesz :D A może grzał się tak samo i wcześniej tylko nie sprawdzałeś i nie wiesz jak było ja tez nie macałem kruszyny nigdy w tym miejscu po rozgrzamiu i nie wiem czy tam sie robi szybciej ciepło czy później, pamiętaj, że to wszystko są części silnika. Sprawdź jeszcze raz czy tak się dzieje z grzaniem i dla potwierdzenia że jest podobnie niech ktoś inny z forum też tak zrobi. Tam się w wysprzęgliku nic nie kręci nic nie trze o siebie nie pracuje jak w innych częściach silnika i uważam że jeżeli nawet się grzeje to tak ma być i koniec.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Jubiler

Postautor: Jubiler » niedziela, 27 grudnia 2009, 17:17

W okolicy wysprzęglika nic się nie powinno kręcić, chyba że z jakiegoś powodu wypadła, albo zniszczyła się kulka łożyskująca popychacz i obroty sprzęgła przenoszone są na tłoczek. Wtedy będzie się grzało i w konsekwencji ciekło. Wyjmij wysprzęglik i obejrzyj miejsce styku tłoczka z popychaczem ( ma tam być smar ), to jakieś .... 5 - 7 min roboty.

Misiek

Postautor: Misiek » sobota, 2 stycznia 2010, 16:28

Solar - dzięki za cenną inicjatywę ale to niestety nie to :( gościu ma kupę części do xjrek ale tego j...nego tłoczka nie ma.

trudno się mówi, w przyszłym miesiącu pójdę do yamahy i zapłacę prawie 500 zeta za 200 gramowy kawałek metalu....

Solar

Postautor: Solar » sobota, 2 stycznia 2010, 16:53

Po pierwsze daj sobie jeszcze na wstrzymanie moze cos sie jeszcze znajdzie,a po drugie nie masz jakiegos kumatego tokaze co by ci to witoczyl?

Awatar użytkownika
Koniu
Posty: 1529
Rejestracja: środa, 26 grudnia 2007, 19:43
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: N-warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: EŁK
Kontaktowanie:

Postautor: Koniu » sobota, 2 stycznia 2010, 17:41

Wg mnie to bardzo mało prawdopodobna wersja bo popychacz jest zaokrąglony i w tłoczku nie siedzi na sztywno mało tego powinno tam być trochę smaru.
A Kunia znasz ? ;)

Mój tel. 692 486 517

Seba707

Postautor: Seba707 » sobota, 2 stycznia 2010, 18:44

Jutro rozbiore i bedzie juz wiadomo co tam sie dzieje .Po ogledzinach dam znac co sie tam porobilo.

[ Dodano: 2010-01-16, 13:21 ]
Koniec paniki to tylko idiota nie dokrecil filtra oleju dostatecznie i troszke sie pocilo i stad ten wyciek ,co do grzania sie okolic wysprzeglika to tez banal :D:D:D Zganijcie jak prosty :D:D:D tam jest przeciez filtr oleju wiec jak ma byc zimne :D:D:D:D:D

Misiek

Postautor: Misiek » niedziela, 3 stycznia 2010, 03:10

tłoczek może by dał radę dorobić ale zginęła także mała stożkowa sprężynka która jest w środku - nie wiem czy ktoś taką zrobi na zamówienie.

a poczciwiny w yamasze sprzedają tylko cały zestaw, razem z obudową, w okazyjnej cenie stu kilkunastu ojro...

Solar

Postautor: Solar » niedziela, 3 stycznia 2010, 10:55

Witam.Wiec tak nie bedzie problemu z wytoczeniem tloczka a co do sprezyny to zaden problem.W zeszlym roku naprawialem w swojej wysprzeglik przy pomocu zestawu naprawczego w ktorego sklad wchodzi owa sprezyna,oringi i manszeta!(nawet mam schowane wymienione elemety)Czyli idziesz do tokarza z cylinderkiem i wymiarami tloczka do tego kupujesz zestaw naprawczy wysprzeglika i po sprawie.
http://www.mandp.co.uk/productinfo/5612 ... ts/Economy

Jacek

Postautor: Jacek » niedziela, 3 stycznia 2010, 12:19

Solar pisze:Misiek
a pytałes sie krabiego czy niema takiego zestawu on przecież ma sklep moto

[ Dodano: 2010-01-03, 12:20 ]
krabi to nasz kolega z forum

Misiek

Postautor: Misiek » niedziela, 3 stycznia 2010, 23:09

Już zamówiłem w tym brytolskim sklepie.

Solar - dzięki przeogromne za pomoc. Powiedz kiedy i gdzie mam się zameldować z łopatą do odśnieżania :D

Solar

Postautor: Solar » niedziela, 3 stycznia 2010, 23:36

No i tu sie wkopales! W dolinie w ktorej mieszkamy jest tak nawalone sniegu ze hoho,i do tego jeszcze przewiduja opady na 2 tyg a juz jest ponad 0.5 matra!!!Ciesze sie ze moglem pomoc daj znac jak wszystko zagra.

Misiek

Postautor: Misiek » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:26

teraz będę jeszcze szukał na forum jakiegoś dobrego człowieka który mieszka niedaleko i pozwoli mi wymontować tłoczek celem skopiowania u tokarza :) no, chyba że gdzieś w necie znajdę dokłądne wymiary tego gównieka

Solar

Postautor: Solar » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:56

Zagadaj z Seba707 On tez tez ma problem z wysprzeglikiem jezeli bedzie wymienial uszczelki niech ci porobi zdjecia i dokladnie zwymiaruje.

Awatar użytkownika
zela-r1
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 5 lutego 2008, 19:24
Model i rocznik moto.: XJR 1300 2002
Województwo: G-pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontaktowanie:

Postautor: zela-r1 » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 18:19

http://www.larsson.pl/?c=r&no=NjQxMDAwOQ==&bid=111981

oto link do kompletu naprawczego
kliknij( pasuje do) to będziesz miał wykaz motocykli, od których tłoczek powinien pasować.

Misiek

Postautor: Misiek » czwartek, 7 stycznia 2010, 12:15

zela - niestety, dzwoniłem do chłopaków z larsona, zestaw nie zawiera tego tłoczka, jedynie uszczelniacze i sprężynkę. ale spoko - zestaw naprawczy już zamówiony a z tłoczkiem pofatuguję się do jakiegoś ślusarza

[ Dodano: 2010-01-07, 12:21 ]
lub raczej tokarza :)

Seba707

Postautor: Seba707 » piątek, 8 stycznia 2010, 13:19

Jeszcze nie rozbieralem wiec jak cos to moge w ten weekend sie pobawic i rozebrac zdjac wymiary ale tylko tyle ba z wiadomych powodow nie pozycze ;)

Danski

Postautor: Danski » piątek, 29 stycznia 2010, 18:31

...a wyciek z tego wysprzęglika jest w okolicy pedału zmiany biegów?

danzig00

Postautor: danzig00 » piątek, 29 stycznia 2010, 18:46

Danski pisze:...a wyciek z tego wysprzęglika

Wysprzęglik to jest to co jest na początku strzałki (nad obudową filtra oleju)patrz tu http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?p ... ddf3#23637

Danski

Postautor: Danski » piątek, 29 stycznia 2010, 19:02

Dzięki.

danzig00

Postautor: danzig00 » piątek, 29 stycznia 2010, 20:51

i zobatrz tu http://www.yamaha-xjr.cz/tuning/vymena_oleje/olej.php
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać ..... (Tak jak mówią chłopaki na forum) :-)

Awatar użytkownika
artur
Posty: 4211
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 14:16
Model i rocznik moto.: OXygen 49 ccm, XJR 07
Województwo: P-wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Postautor: artur » wtorek, 2 lutego 2010, 15:30

Danski pisze: pedału zmiany biegów?

raczej - dzwigni zmiany biegów
P.S. wszystkie odpowiedzi są czysto teoretyczne podparte niewielką wiedzą własciciela w w/w temacie


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość