Czym zmyć ten lakier z pokrywy

Pytamy i/lub rozwiązujemy problemy z silnikiem, sprzęgłem, skrzynią biegów.
turbo

Czym zmyć ten lakier z pokrywy

Postautor: turbo » sobota, 8 czerwca 2013, 20:48

Witam, siedzę już drugie popołudnie z papierem ściernym w dłoni i szczerze powoli mam dość, otóż próbuję sobie wypolerować pokrywę zaworową, myślałem, że jak kupię zmywacz do lakieru to będzie jak z lagami zlezie lakier i można polerować. Jednak zapisikałem zmywaczem poczekałem jak pisali na butelce i NIC. Dalej się draństwo trzyma zrobiłem jakieś 60% od piątku ale szczerze zastanawiam się co to za pancerny lakier.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3517
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » sobota, 8 czerwca 2013, 21:53

Szczota druciana np. z miedziuchą na wiertarkę i jazda, zaś papier ścierny i pasta polerska........ Ew. spróbuj rozpuszczalnikiem nitro.

turbo

Postautor: turbo » sobota, 8 czerwca 2013, 21:57

Czyli jednak zostało dalsze szorowanie, powinni tym samochody lakierować bo nawet zmywacz do lakieru nie dał temu rady, a do tej pory dawał radę wszystkiemu.

Awatar użytkownika
Zdzislaw
Posty: 3517
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 14:39
Model i rocznik moto.: PzKpfw.Ausf.DT-75
Województwo: C-kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Janikowo
Kontaktowanie:

Postautor: Zdzislaw » sobota, 8 czerwca 2013, 22:06

Ciężko to dziadostwo usunąć, ale dla chcącego kilka godzin roboty i powinno być ok ;-). Ja bym wziął na początek wiertarę i szczotę drucianą, delikatnie zeszlifował dziadostwo i zaś papierek i polerka na to.


Wróć do „Układ napędowy szeroko pojęty - silnik, sprzęgło, skrzynia.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości